HOME |

Úprava srsti

 

Je pomerne náročná, preto by mali začiatočníci vyhľadať pomoc odborníka. Dôležitá je pravidelná starostlivosť o srsť

 • česanie (týždenne aspoň 2-krát), používam vždy masážnu kefu ale aj kovové hrebene rôznej hustoty.

 • kúpanie kvalitným šampónom (aspoň 1-krát mesačne), podľa potreby je možné aj častejšie, prípadne len osprchovať končatiny čistou vodou - najmä v zimných mesiacoch. Pre každú farbu a kvalitu srsti sú vhodné iné šampóny, preto si vyberte to, čo vášmu pudlovi najviac prospieva alebo sa poraďte s chovateľom.

 • strihanie aspoň 1-krát za 6-8 týždňov, podľa kvality a rýchlosti rastu srsti. Pred strihaním je potrebné pudla okúpať a narovnať srsť s pomocou sušiča. Iba vtedy sa dá dosiahnuť "plyšový" zostrih, ktorý aj po niekoľkých týždňoch si zachová tvar a proporcie. Na strihanie je potrebný strojček - na trhu je ponuka rôznych značiek od malých až po profesionálne s vymeniteľnými hlavami, kadernícke nožnice - používam rôznu džku čepelí, ako aj "oblúkové".
 • strihy je možné zvoliť strih podľa vášho výberu, potreby, vkusu... Pri úprave na výstavu je potrebné pudla upraviť do strihu uznaného štandardom - leví, anglický, moderný, ale aj baby strih (určený pre šteňatá, ale všeobecne najobľúbenejší a akceptovaní na výstavách) a kontinentálny (odvodený od levieho). Mimo výstavných kruhov je možné pudla upraviť do terierského strihu, karakulského ... alebo podľa vlastnej fantázie.

  šnúrový pudel
  baby strih
  teriersky strih
  moderný strih
  kontinentálny strih
  top knot

Kontakt na našu chovateľskú stanicu Velvet Artemon